Косоокість

Косоокість — це захворювання, що характеризується неправильним положенням очей внаслідок неправильної роботи одного або декількох очних м’язів. Як правило, косоокість розвивається у віці 2-3 років під час формування співдружньої роботи обох очей. Згідно з медичною статистикою косоокістю страждає кожна 50-та дитина.

Кожне око має по 6 м’язів. Спільна правильна робота цих м’язів забезпечує правильни рух ока. Імпульси до м’язів очей надходять з головного мозку, таким чином відбувається контроль всіх 12 м’язів, і обидва ока дивляться у правильному напрямку. При косоокості мозок дитини починає отримувати дві картинки, які він не може об’єднати в одну. Виникає роздвоєння та відбувається порушення бінокулярного зору.

Серед причин косоокості можуть бути: вроджені захворювання або родові травми, високі ступені або запущені форми міопії, гіперметропії та астигматизм, травми або інфекції головного мозку, підвищені психічні та фізичні навантаження, а також недотримання зорових навантажень та ін.

Існує дві форми косоокості — співдружня і паралітична. При співдружній косоокості косити можуть обидва ока по черзі, при цьому величина відхилення від центральної осі приблизно однакова. Дуже часто цей вид косоокості є спадковим і виникає переважно у дітей. Паралітична косоокість виникає внаслідок пошкодження очних м’язів, або в результаті захворювання зорового нерва, косить тільки одне око.

Фахівці поділяють косоокість також ще за трьома видами:

  • одне око відхиляється до скроні;
  • одне око відхиляється до носа;
  • око косить вниз або вгору.
be2ebeefdf18b39bfda4766fad196f9e

Дуже частим ускладненням косоокості є амбліопія (ледаче око) — це стан, при якому відзначається зниження зору, що не піддається корекції за допомогою окулярів або контактних лінз, порушення контрастної чутливості та аккомодационных здібностей одного або обох очей при відсутності яких-небудь патологічних змін органу зору.

Діагноз косоокість може встановити тільки лікар-офтальмолог. Для лікування косоокості офтальмолог може підібрати коригуючі зір окуляри або контактні лінзи, порекомендувати курс апаратного лікування або операцію.

Показаннями для хірургічного лікування косоокості є: неефективність комплексного апаратного лікування, наявність паралітичної або неакоммодаційної косоокості. У складних випадках можливе проведення ряду операцій з перервою у півроку. Операції показані дітям з 2-3 років.

Комплексне офтальмологічне обстеження з консультацією кандидата медичних наук всього за 350 грн.

Вартість посиленого курсу апаратного лікування всього 2500 грн.
Консультація по закінченню курса безкоштовна!