Далекозорість

Далекозорість, гіперметропія — відхилення від нормальної рефракції ока, при якому людина поблизу бачить погано, а вдалину — досить добре. Але при середніх і високих ступенях далекозорості зір знижується і вдалину.

Причиною виникнення далекозорості є неправильна стисла форма очного яблука, в результаті чого зображення фокусується за сітківкою. Іноді далекозорість виникає при поєднанні двох причин: неправильна форма очного яблука і недостатня оптична сила рогівки.

Ступені далекозорості:

  • слабка гіперметропія – до +2 діоптрій;
  • середня гіперметропія – до +5 діоптрій;
  • сильна гіперметропія – вище +5 діоптрій.
da01

Практично всі новонароджені мають дитячу далекозорість близько 3 діоптрій. Проте із зростанням дитини очне яблуко теж збільшується в розмірі і оптичний фокус переміщається на сітківку. Якщо показники досягають більше 3 діоптрій, необхідно раннє лікування, що дозволяє уникнути численних ускладнень в майбутньому, таких як зниження гостроти зору, амбліопію (порушення зору, пов’язане із змінами у корі головного мозку, при якому, навіть при повній корекції зір знижений).

Лікування далекозорості у дітей, а також супутньої їй амбліопії, проводиться обов’язково на тлі очкової контактної корекції. Окуляри або лінзи призначаються для постійного носіння.

При далекозорості рекомендовано курси апаратного лікування, які включають в себе різні методи стимуляції зору і проводяться курсами 2-3 рази на рік.

У більшості випадків курси апаратного лікування дозволяють вилікувати амбліопію при далекозорості. Більш того, у багатьох випадках після проходження курсів апаратного лікування вдається позбавити дитину від постійної очкової корекції.

Якщо далекозорість не лікувати, можуть виникнути такі ускладнення як косоокістьледаче око.

В залежності від стадії, характеру і природи захворювання, можливе використання хірургічних методів лікування далекозорості.