Астигматизм
Астигматизм – це одна з найпоширеніших причин низького зору. Це патологія рефракції ока, при якій порушується переважно сферичність рогівки та ступінь заломлення світла на її поверхні. Людина при цьому бачить предмети спотвореними: одні лінії чіткі, інші – розмиті. Дуже часто астигматизм поєднується з короткозорістю (міопічний астигматизм) або далекозорістю (гіперметропічний астигматизм).
Лікарі розділяють астигматизм на вроджений та набутий (хірургічні втручання, хвороби рогівки, травми ока тощо). Як правило, вроджений астигматизм до 0.5 D зустрічається у більшості населення і не впливає на гостроту зору. У разі якщо вроджений астигматизм перевищує 1D і більше, гострота зору є значно зниженою і потрібне обов’язкове лікування, так як астигматизм може призвести до косоокості і різкого падіння зору. Без правильної корекції астигматизм викликає головні болі і неприємні відчуття в очах.
Ступені астигматизму:
– астигматизм слабкого ступеня — до 3 D;
– астигматизм середнього ступеня — від 3 до 6 D;
– астигматизм високого ступеня — вище 6 D.
На сьогоднішній день існує багато методів корекції астигматизму: очкова корекція, контактна корекція, ексімер-лазерна корекція і внутрішньоочний хірургічне втручання.
Наші лікарі офтальмологи порадять, який вид корекції і лікування підходить саме Вам або Вашій дитині.